بلوک زایمان

رئیس بخش: آقای دکتر ابوالقاسم ربیع
مامای مسئول بخش: خانم مریم شاملو


بلوک زایمان بیمارستان قدس در تمامی ساعات شبانه روز با کادر پزشکی و مامایی مجرب و متعهد آماده خدمت رسانی به کلیه مادران باردار عزیز می باشد
این بخش کلیه خدمات مراقبتی درمانی را توسط کادر پزشکی و مامایی مجرب براساس آخرین دستورالعمل¬ های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در جهت انجام زایمان طبیعی در تمامی ساعات شبانه روز انجام می دهد. و از مزیت های این بخش نسبت به بخش های مشابه در شهر اراک این است که زایمان دراین مرکز توسط متخصص انجام می شود.


اورژانس مامایی:

واقع در طبقه همکف و در مجاورت اورژانس بیمارستان. مجهز به دو تخت، مانیتورینگ جنین، سونی کید، دستگاه ساکشن و ترالی اورژانس و سرویس بهداشتی می باشد.بزودی افتتاح میگردد.


اورژانس:

کلیه خدمات سرپایی مادران باردار در این بخش انجام می گیرد و مراقبت های دوران بارداری، انجام NST و کنترل FHR جنین و ویزیت سرپایی و همچنین اقدامات اولیه مادران بستری در این بخش انجام می گیرد.


اتاق لیبر:

مجهز به دو تخت دیجیتالی، توپ و تشک جهت استفاده مادران در فاز نهفته و فعال زایمان است. مجهز به میکرودراپ، دو دستگاه مانیتورینگ جنین، دو دستگاه مانیتورینگ علایم حیاتی، یک سونی کید، ترازوی دیجیتال بزرگسال، پمفلت های مورد نیاز مادران، نشریه آموزشی، نگاتوسکوپ می باشد.


اتاق پره اکلامپسی :

مجهز به دو تخت دیجیتالی، مانیتورینگ علائم حیاتی، ست پره اکلامپسی، دو دستگاه مانیتورینگ جنین، یک دستگاه سونی کید و یک دستگاه میکرودراپ


اتاق زایمان فیزیولوژیک :

با دو تخت دیجیتال، دو دستگاه سونی کید، دو دستگاه مانیتورینگ جنین و تجهیزات مورد نیاز زایمان بی درد، یک مانیتورینگ علایم حیاتی، دو عدد میکرودراپ، دستگاه موسیقی، با قابلیت حضور همسر


اتاق زایمان :

مجهز به یک تخت زایمان دیجیتالی، یک تخت LDR، چراغ سیالتیک، سه دستگاه وکیوم، تخت احیاء، ترالی اورژانس، انکوباتور، دستگاه ECG، پالس اکسیمتر، ترالی احیاء نوزاد، ترالی کنترل خونریزی و بالن های بکری، پمپ سرم، دستگاه بیهوشی، وارمر نوزاد، ست های زایمانی، ساکشن و داروهای مورد نیاز زایمان می باشد. لازم به ذکر است برای هر بیمار بستری در اتاق زایمان یک نفر مامای مسئول بیمار در نظر گرفته می شود و کلیه اقدامات تسهیل کننده زایمان انجام می شود تا در زمان نزدیک به زایمان، متخصص مربوطه حضور یابد.
کلیه اتاق ها مجهز به اکسیژن و ساکشن سانترال، سونی کید، مانیتورینگ جنین، دستگاه فشارسنج و گوشی مخصوص و سرویس بهداشتی و دوش مجزا می باشد.

 

دی ان ان