اخبار و اطلاعیه ها

02
فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی یکی از رشته های شناخته شده در دنیاست. این رشته یکی از رشته های توانبخشی مانند شنوایی سنجی، کاردرمانی، گفتاردرمانی و ... است. بیمارانی که از مشکلات اسکلتی، اختلالات ماهیچه ای و یا مشکلات عصبی رنج می برند با تشخیص پزشک معالج به فیزیوتراپ مراجعه می کنند. یک فیزیوتراپ با تجهیزات مختلف مکانیکی و الکترونیکی، تمرینات ورزشی و فعالیت های فیزیکی به درمان، پیشگیری از مشکلات یاد شده و توانبخشی به بیماران برای بهبود سلامت آنها می پردازد.

[Read the rest of this article...]

Actions: E-mail | Permalink |
02
سندروم پای بیقرار چیست؟

سندروم پای بیقرار یا RLS  (Restless Leg Syndrome) یک نوع اختلال در خواب است که فرد وقتی به این عارضه دچار می شود احساس مورمور، گزگز، سوزش، احساس کشیده شدن پاها و یا حتی احساس حرکت حشرات را بر روی پا   بلبیل ی خود احساس می کند. در این زمان است که فرد برای برطرف شدن این حس پای خود را مجبود است تکان بدهد.

[Read the rest of this article...]

Actions: E-mail | Permalink |
02
 ايمني بيمار، رويكردي پيشگيرانه

اولین و مهمترین الزام در بیمارستان آسیب نرساندن به بیماران است. ایمنی بیمار همان اجتناب ، پیشگیری و بهتر شدن نتایج نامطبوع یا آسیب ناشی از فرآیند مراقبت سلامت است و در این میان ایمنی ، فرهنگ کیفیت و مدیریت در کنار هم تاثیر گذار می باشند انجمن پزشکی آمریکا شش هدف را برای افزایش کیفیت در سیستم های بهداشتی درمانی در نظر گرفته است که شامل ایمنی بیمار محور قرار دادن بیمار اثر بخشی سودمندی به موقع بودن و عدالت در ارائه خدمات می باشد.

 

[Read the rest of this article...]

Actions: E-mail | Permalink |
02
بیماری های دوران شیردهی

از متداول ترین سوالاتی که مادران در دوران شیردهی می پرسند این است که در صورت ابتلا مادر به بیماری آیا می تواند به نوزاد خود شیر بدهد یا خیر؟ سرخک، سرخجه، تبخال، هپاتیت B، دیابت، MS، پرکاری تیروئید، بیماری فشار خون، تب مالت، سرماخوردگی، آبله مرغان از جمله بیماری های دوران شیردهی هستند که مادر نوزاد می بایست در شیر دادن به نوزاد خود با احتیاط عمل کند.

در این مطلب از سایت عرفان سلامت به این بیماری ها می پردازیم و به شما می گوییم که آیا می توانید به نوزاد خود شیر بدهید یا خیر؟

[Read the rest of this article...]

Actions: E-mail | Permalink |
دی ان ان