دات نت نیوک
 
 
شنبه 27 بهمن 1397
تاریخچه بیمارستان

معرفی بیمارستان

بيمارستان قدس اولین بيمارستان خصوصي در سطح شهرستان اراك در زمینی به مساحت 7480 متر مربع و در سال 1348 احداث گردید. نام بیمارستان به اقتباس از خیّری به نام خانم قدس السلطنه بیات که زمین شخصی خود را بدین منظور اختصاص داد، قدس گذاشته شد و توسط برادرزاده وی دکتر اکبر بهادری و با همکاری گروه پزشکی برزویه ساخته و آماده بهره برداری گردید.

بيمارستان از سال 1350 فعاليت رسمي خود را آغاز نمود و با تجهيزات و امكانات مناسب و كادر پزشكي مجرب علاوه بر بيماران استان مركزي، به ساير بيماران در منطقه غرب كشور خدمات رساني خوبي را ارائه نمود. خصوصاً در دوران جنگ تحميلي، بعنوان يك مركز درماني بسيار فعال پذيراي خيل مجروحين جنگ در غرب كشور بود. درچند سال گذشته با پيگيري مسائل توسط هيأت مديره گروه پزشكي اراك و همکاری و مساعدت بی­دریغ مسئولین محترم بنیاد علوی و شرکت مادرتخصصی پایا سلامت سینا با هماهنگی کامل امور بیمارستان، اداره می گردد.

از جمله در سال های اخير با ايجاد راهكار مناسب، بستر سازي لازم براي حضور بيشتر پزشكان و دلگرمي هرچه بيشتر پرسنل فراهم شد بطوريكه درحال حاضر اكثر پزشكان محترم متخصص و فوق تخصص شهر كه اجازه فعاليت خارج از دانشگاه را دارند با اين بيمارستان همكاري داشته و شرايطي مناسب براي درمان بيماران فراهم گرديده است.

از نظر نوع فعاليت، اين بيمارستان بعنوان يك بيمارستان چند تخصصي داراي توانمندی های لازم جهت انجام انواع اعمال جراحي و درمان بيماري ها مي باشد.

بیمارستان قدس اراک در حال حاضر نیز با حدود نیم قرن سابقه و حضور بیش از 100 نفر از پزشکان حاذق و مجرب و اشتغال حدود 500 نفر کادر درمانی و پشتیبانی با زیربناي 10647 مترمربع، تعداد 250 تخت مصوب و حدود 175 تخت فعال به فعالیت خود ادامه می دهد.

در این بیمارستان واحدهای مختلف کلینیکی و پاراکلینیکی به صورت فعال مشغول ارائه خدمت به مراجعین محترم می باشد.

ماموریت (Mission)

بيمارستان قدس اراک با داشتن پيشينه­ي درخشان و کادر متخصص و با تجربه و همچنين تکيه بر اخلاق مداري، دانش و فناوري روز به ارائه خدمات تشخیصی و درماني ايمن و اثربخش مي پردازد.

بیانیه چشم انداز (Vision)

ما برآنيم تا به قطب درماني غرب کشور تبديل شويم.

 

 
اراک – بيمارستان قدس
 5 - 32228061 - 086
32222796 - 086
ghodshospital@yahoo.com
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی سایت منعلق به بیمارستان تخصصی قدس اراک می باشد